Haas & Czjzek
Haas & Czjzek

Haas & Czjzek je českou firmou střední velikosti, která s využitím tradice, jména a tovární značky prvního  výrobce porcelánu v Čechách rozvíjí výrobu původního karlovarského porcelánu.

Výrobky jsou vypalovány v původních pecích s významným podílem kvalifikované ruční práce, založené na zpracování převážně tuzemských surovin a optimalizace  prodejní činnosti k uspokojování potřeb zákazníka.

Povídání o společnosti Haas & Czjzek.

 

Za první porcelánku je považována manufaktura v Horním Slavkově, která vznikla v roce 1792 z iniciativy důlmistra císařských dolů na stříbro a cín na penzi Johanna Georga Pauluse. Až Johann Georg Lippert a Wenzel Haas společně dosahují zvýšení kvality a roku 1812 firma získala privilegium pro výrobu porcelánu.

Až do znárodnění po roce 1945 firma fungovala pod názvem Haas Cžjžek, který se firmě znovu vrátil po její privatizaci v roce 1992. U příležitosti 200 let od založení firmy byla porcelánka prohlášena kulturní památkou.

Přečtěte si celou historii nejstarší české porcelánky.

 

Za posledních 20 let získal porcelánka Haas & Czjzek řadu významných ocenění. V roce 1992 byla prohlášena za kulturní památku České republiky. Získali jsme cenu Czech made, na mezinárodním veletrhu SIBO 96 byla oceněna technika zpracování pravého leptu "Zlatým krystalem". Na mezinárodním veletrhu SIBO 2000 byl oceněn "Zlatým krystalem" nový tvar porcelánového nádobí řady Olympia s dekorem podzimní listí. A další ocenění získala publikace ke 110. výročí porcelánky.

Podívejte se na chronologicky seřazená ocenění

  

 

Navštivte také stránky:

Napsali o nás...

Fotogalerie továrny či porcelánu

Partneři

Kontakty

 

MTE3MWJk